top of page

En Lüks Markalara Ev Sahipliği Yapan 5 Çizgi Üstü Alışveriş Merkezi

En ünlü markalara ev sahipliği yapan, dünyanın en lüks alışveriş merkezleri, alışveriş caddelerine güzel bir alternatif. Fazla yorulmadan, iklim şartlarından etkilenmeden, eliyle koymuş gibi her şeyi bulmak isteyen alışveriş sevdalılarının hayatını kurtaran bu AVM’ler, aynı zamanda aklınıza gelebilecek tüm etkinlikleri barındıran birer yaşam merkezi. Moda dünyasının sınırlarını belirleyen markalar ve eğlence dolu aktivitelere şık dizaynları ile yer veren bu alışveriş alanlarına bir alışveriş çılgınıysanız mutlaka uğramalısınız. Bunun için bir uçak biletine, alışveriş poşetlerini taşıyacak güçlü kollara ve listemizde bulunan alternatiflere ihtiyacınız olacak.


Dubai Mall – Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri

Tam 1.200 dükkân! Ardından gelen “dünyanın en büyük kapalı alan alışveriş merkezi” unvanı… Bu unvana kesinlikle lüks de eklenmeli. Mağazalar; Dolce Gabbana, Alexander McQueen ve bunlar gibi birçok markadan oluşuyor. Dubai akvaryumu, keşif merkezi, dünyanın en büyük şeker deposu olan Candylicious ve dev bir buz pateni pisti ile eğlence anlayışını zengin tutan alışveriş merkezi, Dubai atmosferine gayet uygun.“Dünyanın en büyük kapalı alışveriş merkezi” unvanına sahip Dubai Mall…Villaggio Venedik – Doha, Katar

Doha, Orta Doğu’nun Dubai ile yarışan alışveriş kenti. Bu unvanı alabilmek için birbirinden lüks alışveriş merkezlerini bünyesinde barındırıyor. Villaggio Venedik, İtalyan görünümünde tasarlanmış ilginç bir alışveriş merkezi. Günün belli saatlerinde eğlenceli aktiviteler düzenleniyor. AVM’nin Gondolania Tema Parkı; kapalı roller coaster, su coaster, 360 derecelik dönüş yolculuğu, dönme dolap, damla kule gibi mekânları ve eğlenceleri içinde barındırıyor. Mağazaları ise genellikle lüks markalardan oluşuyor. Modern dekorasyonu ile göz alan mağaza vitrinleri, Milano caddelerini aratmayacak kadar lüks.
West Edmonton – Kanada, Edmonton

Dünyanın en büyük alışveriş merkezini Kanada’nın Edmonton kentinde bulabilirsiniz. Sayısız dünya markasının bulunduğu bu alışveriş merkezi, aslında dev bir yaşam alanı. Dünyadaki en büyük kapalı su parkına ev sahipliği yapan alışveriş merkezi; buz pateni pistine, atış poligonuna, 18 delikli golf sahasına da sahip. Yani burası Kanada’nın aynı zamanda en sosyal merkezi. Alışverişten sıkıldığınız an, sizi eğlenceli aktivitelerin beklediği bu alışveriş merkezinin ekonomik olduğunu söylemek ise büyük bir yalan olur.Dünyadaki en büyük kapalı su parkına ev sahipliği yapan alışveriş merkezini mutlaka gezmelisiniz.


Grand Canal Shoppes – Las Vegas, ABD

Palazzo Shoppes olarak da tanımlanan mekân aslında bir otelin bünyesinde bulunuyor. Tıpkı Villaggio Venedik gibi, bu alışveriş merkezi de Venedik sokaklarında yürüyormuşsunuz izlenimi veriyor. Pencere dükkânları arasında yürürken, İtalyan gondolları ve sokak sanatçıları eşliğinde alışveriş yapabiliyorsunuz. Diane von Furstenburg, Dooney & Bourke ve Barneys New York gibi lüks markalara ev sahipliği yapan alışveriş merkezi, listede anlattığımız mekanlardan çok daha küçük. Buna rağmen Shoppes, Sands Showroom gösterileri ve eğlenceleri gibi etkinliklere her yıl binlerce turisti çekmeyi başarıyor.

Okhotny Ryad Alışveriş Merkezi – Moskova, Rusya

Okhotny Ryad Alışveriş Merkezi, Rus ve batı tasarımının bir karışımı. Lüks markalarla donatılmış 100 mağazasının yanında, ilginç mimarisi ile turistik bir bölge olmaya hak kazanmış. Çizgi üstü butik markaların yanında dünyaca tanınmış diğer markalar da dikkat çekiyor. Okhotny Ryad’ın ilginç olan kısmı, alışveriş merkezinin yeraltına inşa edilmesi. Doğal ışık eksikliğini açılan şık kubbelerle tamamlayan alışveriş merkezi, Moskova’nın eğlenceli yüzünü oluşturuyor.


Rus ve batı tasarımının bir karışımı olan Okhotny Ryad Alışveriş Merkezi, Moskova’nın eğlenceli yüzünü oluşturuyor.1 görüntüleme

Comments


bottom of page